#1 28-03-2013 12:46:11

LuRu

Peon

Zarejestrowany: 28-03-2013
Posty: 8

Program zmieniający klawisze przypisane do skillów.

Witam, chciałem wam przedstawić sposób, jak zmienić  klawisze przypisane do skillów.

A więc tak, aby zmienić klawisze można użyc jednego z dwóch programów:
1. Blamaster Hotkey Tool, który jest do ściągnięcia TU.
2. WarKeys, którego można ściągnąć TUTAJ.

Różnica między tymi 2 programami jest taka, że Blamaster będzie działać zawsze, przy każdym skillu itd, ale WarKeys działa tylko przy skillach, które zostały wbudowane w WarCrafta. Jeśli ktoś jest ciekawy czemu, to mogę powiedzieć że Blamaster działa na zasadzie przekierowywania myszki w dane miejsce, na krótki moment (okolo 0,1 sekundy), a WarKeys po prostu tworzy nowe skróty do skilli, które zostały stworzone przez Blizzarda.

Blamaster Hotkey Tool
Program działa w łatwy sposób, należy uruchomić WarCrafta, wejść do jakiejs gry i aktywować program poprzez wciśnięcie Lew. Crtl + Lew. Alt (aby zmienić klawisze aktywacji nalęży wejśc w: File -> Options -> [przycisk] Change). Program ustawia układ skrótów pod klawisze: Q W E R   A S D F   Z X C V.
A więc, po wciśnięciu klawisza Q aktywuje nam RUCH, po wciśnięciu klawisza W STOP, E to UTRZYMAJ POZYCJE, R ATAK i tak dalej.

WarKeys
Jak już wyżej napisałem drugim programem jest WarKeys. Ten program jest trochę bardziej skomplikowany ale wydaję mi się też, że trochę lepszy.
Gdy mamy już zainstalowany program, to należy przejść do konfiguracji:
Otwieramy Warkeys No Hotkeys, po czym przechodzimy do zakładki Hotkey Grid. Mamy tam układ, który będzie przypisany kolejno do każdego skillu.
Ustawiamy tak, żeby było nam wygodnie, a następnie otwieramy zakładkę Learn Hotkey Grid i ustawiamy taki sam układ.
Gdy już ustawimy skróty, należy ustawić taki sam układ dla wszystkich zakładek, poprzez kliknięcie "Align Keys To Grid" i zapisanie poprzez wybranie przycisku "Save To CustomKeys.txt".
Skróty klawiszowe można ustawiać również osobno, czyli dla każdego skillu wybierać po kolei jakiś klawisz, ale wydaje mi się to strasznie czasochłonne .
Po zapisaniu plik .txt powinien przenieść się do folderu z grą, ale jeśli został zapisany w inne miejsce to należy go przenieść do folderu WarCraft'a.
Teraz należy otworzyć WarCraft'a -> Opcje -> Gra -> i zaznaczyć "Własne skróty klawiszowe". Zatwierdzić i gotowe, mamy włąsne skróty klawiszowe


Sądzę, że ten mini poradnik się przydał. Pozdrawiam LuRu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.led.pun.pl www.usmcfr.pun.pl www.3b.pun.pl www.volleycentrum.pun.pl www.evilofkillersdb.pun.pl